Akt zawierzenia

Dnia 7 października 2019 r. w czasie Mszy św. odpustowej nasz ks. proboszcz Michał Kempa dokonał aktu zawierzenia naszej parafii Matce Bożej Różańcowej.

Akt zawierzenia parafii Matce Bożej Różańcowej

O Skarbnico Niebieska wszystkich łask, Matko Boga i Matko moja, Maryjo, Pani i nasza Opiekunko! Ty jesteś Córką Ojca Przedwiecznego i masz przystęp do Jego mocy i potęgi. Wierzymy, że w tej świątyni jesteś szczególnie obecna i spoglądasz łaskawie na nas, mieszkańców tej ziemi. Dzisiaj klękamy przed Tobą razem z naszymi przodkami – cieszącymi się chwałą nieba, którzy tak jak my dzisiaj doświadczali, że jesteś światłem, mocą, obroną i nadzieją – po prostu jesteś nam Matką.

Tulimy się dziś do Twojego serca bijącego dla Chrystusa, aby odnaleźć bezpieczeństwo w Twoich ramionach, które matczynym gestem oddają nam Jezusa pod opiekę. Pragniemy Ci, Matko Łaskawa, Opiekunko nasza, zawierzyć całą naszą Parafię.

Okaż swe łaskawe Oblicze, Skarbnico łask, naszym rodzinom. Spraw, aby problemy, z którymi się borykają: brak miłości i czasu dla siebie, bezrobocie, alkoholizm, nieład moralny zostały pokonane siłą dobra i pokoju, która drzemie w sercu każdego człowieka. Uproś Twego Syna, aby w naszych rodzinach panowała miłość i zgoda. Prosimy szczególnie za tych, którzy zapomnieli o Panu Bogu, Kościele i powołaniu do życia wiecznego, którzy postępują i żyją jak poganie choć naznaczeni są znamieniem łaski sakramentu chrztu św. Spraw, aby powrócili do życia w łasce uświęcającej i odkryli w sobie przepiękny dar synostwa Bożego.

Okaż swe łaskawe Oblicze wszystkim matkom i żonom. Ty wiesz, Pani Łaskawa, czym jest macierzyństwo, bo sama byłaś i jesteś Matką. Prosimy, aby matki i żony naszej parafii czuwały i strzegły ciepła domowego, które oparte będzie na wierze w Twego Syna i miłości ewangelicznej.

Okaż swe łaskawe Oblicze ojcom i mężom, aby będąc głową rodziny, tak jak Chrystus jest głową Kościoła, chronili przed złem i upadkiem moralnym swoich najbliższych i byli autorytetem dla swoich dzieci.

Okaż swe łaskawe Oblicze wszystkim babciom, dziadkom, osobom starszym, chorym i cierpiącym. Przypominaj im, Maryjo – Matko, że dawanie świadectwa i wychowywanie młodego pokolenia nadal jest ich zadaniem i obowiązkiem, a cierpienia i trudności, które towarzyszą ich wiekowi, ofiarowane Chrystusowi, są wielką pomocą dla Kościoła i świata.

Okaż swe łaskawe Oblicze młodzieży i dzieciom naszej wspólnoty parafialnej. To oni będą budować i kształtować już za niedługi czas oblicze tej ziemi i naszej Ojczyzny. Otocz ich, o Łaskawa Matko, szczególnie płaszczem opieki, ponieważ są bardziej niż kiedykolwiek narażeni na zepsucie i zło wkradające się na każdym niemal kroku do umysłów, serc i sumień młodego pokolenia. Spraw, aby ochoczo i wytrwale podejmowali swoje obowiązki, jako dzieci, uczniowie i Polacy.

Okaż swe łaskawe Oblicze nad naszą wspólnotą parafialną, która od kilkunastu lat czci Cię, jako swą Matkę i Opiekunkę. Pani Łaskawa – Matko Boża Różańcowa, stwórz w naszej wspólnocie taki klimat wiary, który pozwoliłby młodym ludziom – dziewczętom i chłopcom odczytywać swoje powołanie i wejść na drogę służby Bogu i ludziom w kapłaństwie i życiu konsekrowanym.

Spójrz, o Matko, na przygnębiony Twój lud, który wielbi Ciebie i prosi o wyjednanie łaski u Boga. Niech nasza wspólnota parafialna wraz z duszpasterzami i wszystkimi, którzy nawiedzają tą świątynię, pozostanie wierna Bogu i Tobie na zawsze. Amen.