ADWENT

W niedzielę 1 grudnia rozpoczął się Adwent,  który obejmuje cztery niedziele. Od pierwszej niedzieli Adwentu do 16 grudnia nasze spojrzenie jest skierowywane na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowanie do spotkania z nim jako Sędzią. Druga część Adwentu zaczyna się od 17 grudnia i kończy w Wigilię Narodzenia Pańskiego czyli jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci z lampionami do uczestnictwa w roratach czyli Mszach św. ku czci Matki Bożej, które odbywają się od poniedziałku do piątku.

W naszej parafii w tym roku  przeżywamy  Adwent wspólnie ze św. Janem Pawłem II, który mówił : “Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem na jakiegoś bezosobowego boga, lecz konkretną i niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł, «Oblubieńca», który swoją krwią przypieczętował zawarte z ludzkością wieczne przymierze. Jest to nadzieja, która pobudza do czujności, cnoty wyróżniającej ten szczególny okres liturgiczny. Do czujności w modlitwie, ożywianej pełnym miłości oczekiwaniem; czujności wyrażającej się w dynamice konkretnej miłości, której towarzyszy. Z takimi uczuciami wspólnota chrześcijańska wchodzi w czas Adwentu, zachowując duchową czujność, aby lepiej przyswoić sobie przesłanie słowa Bożego”.