OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29 maja 2022 roku

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40- dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  Prosimy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
 2. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane – w poniedziałek o godz.: 11:00 (Msza św. pogrzebowa), od wtorku do piątku o godz.: 20:00, w czwartek o 20:00 i 22:00, w sobotę 17:00 (liturgia sobotnia ) i 18:45, w niedzielę o 9:00, 12:00, 18:00 oraz o godz.: 10:30 w Warblewie.
 3. W naszej parafii trwa nowenna do św. Józefa. Rozpoczęliśmy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  We wtorek 31 maja po Mszy św. odbędzie się odnowienie zawierzenia Panu Jezusowi przez Matkę Najświętszą według św. Ludwika Grinion de Monfort. Zapraszamy wszystkich, którzy odnawiali „Niewolnictwo”
 4. Przeżyjmy razem nabożeństwo pierwszych śród miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH PIĘCIU ŚRÓD MIESIĄCA
W latach 1994-1998 w Brazylii (najpierw w miejscowości Manaus, a następnie w Itapirandze) św. Józef ukazywał się wraz z Maryją i Dzieciątkiem 22- letniemu Edsonowi Glauberowi. Objawienia patrona Kościoła Świętego zostały poprzedzone spotkaniami z Maryją, która wraz ze swoim Synem wzywała do szczególnego nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa. W 2010 roku biskup miejsca uznał nadprzyrodzony charakter objawień.
Matka Niebieska objaśniała istotę tego nabożeństwa:
,,Jest to nabożeństwo pięciu pierwszych śród miesiąca na cześć Przeczystego Serca mojego świętego Oblubieńca i każdy, kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, otrzyma niezliczoną ilość łask Przeczystego Serca św. Józefa. Tak jak powiedziałam, jest to nabożeństwo na czasy ostateczne – dla waszego umocnienia świętej matki-Kościoła” Obiecała także: ,,Ci, którzy odprawią to nabożeństwo z wiarą, miłością i pełnym zaangażowaniem, nigdy nie zaznają ognia piekielnego. Mój przeczysty oblubieniec będzie szczególnie czuwał nad tymi dziećmi, aby nie ulegały pokusie i pozostały zawsze wierne mojemu Boskiemu Synowi”.
Zapraszamy w środę na godz 19:40

 1. Rycerstwo Niepokalanej w środę 1 czerwca na godz.: 19:00.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: – I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  – I piątek miesiąca – spowiedź św. w Warblewie o godz.: 15:45 następnie Msza św. pierwszopiątkowa o godz.: 16:00 w Dobieszewie spowiedź św. od godz.: 18:30 do 19:15, o godz.:19:15 litania z aktem oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i o godz.: 20:00 – Msza św. – I sobota miesiąca – o godz.: 18:00 rozpoczniemy Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, które zakończy się Eucharystią wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Biuro parafialne czynne w czwartek 2 czerwca od 19:00 do 20:00.
 4. Próba scholii 4 czerwca o godz.: 12:00.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę 3 czerwca od godz.: 11:00.
 6. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli ofiary na ubezpieczenie kościoła.
 7. Proszę o posprzątanie kościoła rodziny państwa: Natalii Wawrzyniak i Elżbiety Iwańskiej w sobotę 4 czerwca na godz.: 11:00.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Zbigniew Cyman z Podola Małego, l. 65. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 30 maja w poniedziałek o godz.:11:00, wystawienie i różaniec o godz.: 10:00.