OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 października 2022 roku

 1. Dzisiaj (23 października) podczas Mszy św. o godz.: 12:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom pierwszokomunijnym.
 2. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane w poniedziałek , wtorek, środę i piątek o godz.: 18:00, w czwartek o godz.: 22:00, w sobotę o godz.:17:00, w niedzielę o godz.: 9:00 i 12:00 oraz w Warblewie o 10:30.
  Od poniedziałku do piątku pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec święty – serdecznie zapraszam.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych – na stoliku pod chórem znajdują się druki do wypominek rocznych i jednorazowych – pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.
 4. Biuro parafialne czynne we wtorek 25 października od godz. 19:00 – 20:00.
  W godzinach otwarcia biura parafialnego można zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy.
 5. We wtorek 25 października przed Mszą św. o godz. 17:30 nabożeństwo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W środę 26 października przed Mszą św. – Rycerstwo Niepokalanej.
 7. Spotkanie Wolontariuszy z naszej parafii w czwartek 27 października na godz.: 18:00. Zapraszamy młodzież, która chciałaby się zaangażować w Wolontariat.
 8. W czwartek 27 października – „Godzina Święta” od 23:00 do 00:00 – zapraszam.
 9. Nabożeństwo 46 różańców ku czci MB Guadalupe jest nieznanym nabożeństwem w Europie. Mogły się spotkać z nim te osoby, które pielgrzymowały do Sanktuarium w Guadalupe w okresie jesienno-zimowym. Rozpoczyna się ono 28 października i kończy 12 grudnia, tj. w główną uroczystość Najświętszej Dziewicy, jako wspomnienie objawienia na wzgórzu Tepeyac w 1531 roku. Odmawiane jest we wszystkich parafiach meksykańskich i nie tylko, w większości krajów hiszpańskojęzycznych, w których żywe jest nabożeństwo do MB Guadalupe. Od 28 października do 12 grudnia jest dokładnie 46 dni, tj. tyle dni ile gwiazd na płaszczu Królowej nieba. Nabożeństwo to mające uczcić Niepolaną Matkę Prawdziwego Boga, jest tak samo znane w Meksyku jak u nas nowenna pompejańska, ma taką samą wagę i taki sam cel, oddania się pełnego w opiekę Maryi, wyproszenia łask i uwielbienia Maryi. Nabożeństwo jest powtarzane corocznie. Od 28 października w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo 46 różańców. Zachęcam i zapraszam bardzo serdecznie.
 10. W piątek 28 października od godz.: 17:00 do17:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie spowiedź święta, a następnie o godz.: 17:30 – rozpoczęcie nabożeństwa 46 różańców do Matki Bożej z Guadalupe, a następnie Eucharystia oraz wieczór uwielbienia.
 11. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania 6 listopada po Mszy św. o godz. 12:00.
 12. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie cmentarza w Dobieszewie (szczególnie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii).
 13. Proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców Brzezińca. Zapraszam pierwsze rodziny do sprzątania w sobotę 29 października na godz.: 11:00.
 14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy na nowy rok.
 15. W przyszłą niedzielę – 30 października po każdej Mszy św. wolontariusze z naszej parafii będą zbierać ofiary dla Klaudii i Dominika, którzy ulegli tragicznemu wypadowi i teraz czeka ich długotrwałe leczenie i neurorehabilitacja.