OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu wspominamy Najświętszą Maryję Pannę objawiającą Cudowny Medalik i jednocześnie rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, któremu przyświecać będzie hasło: “Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.
    Zapraszamy dzieci z lampionami na Msze św. roratnie, które będą odprawiane w tym tygodniu od poniedziałku czwartku o godz.: 17:00, w piątek o godz.: 19:00. Pozostałych parafian zapraszam na drugą Mszę św. i różaniec, która będzie odprawiana od poniedziałku do środy o godz.: 18:00, w czwartek o godz.: 22:00.
  2. W niedzielę Msze św. bez zmian – o godz.: 9:00 i 12:00 w Dobieszewie oraz w Warblewie o 10:30.
  3. Od 28 października w naszej parafii rozpoczęliśmy nabożeństwo 46 różańców ku czci Najświętszej Panienki z Guadalupe. W tym tygodniu różaniec będzie odprawiany od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w czwartek przed Mszą św. wieczorną, w pozostałe dni proszę o domówienie różańca we własnym zakresie.
  4. W poniedziałek 28 listopada po Mszy świętej o godz.: 18:00 – wieczór uwielbienia połączony z nabożeństwem do Najświętszej Panienki z Guadalupe – zapraszam.
  5. Biuro parafialne czynne we wtorek 29 listopada od 19:30 do 20:30.
  6. W środę 30 listopada po Mszy św. o godz. 18:00 – różaniec Rycerstwa Niepokalanej połączony z nabożeństwem 46 różańców ku czci Najświętszej Panienki z Guadalupe.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I piątek miesiąca – spowiedź św. w Warblewie o godz.: 15:45 następnie Msza św. pierwszopiątkowa o godz.: 16:00; w – Dobieszewie spowiedź św. od godz.: 18:00 do 19:00, o godz.: 19:00 – Msza św. z aktem oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. I sobota miesiąca – o godz.: 18:00 rozpoczniemy Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, które zakończy się Eucharystią wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w czwartek 1 grudnia od godz.: 11:00.

1. W czwartek 1 grudnia – „Godzina Święta” od 23:00 do 00:00 – zapraszam
  2. Spotkanie Wolontariuszy z naszej parafii w sobotę 3 grudnia o godz.: 12:00.
  3. W niedzielę 4 grudnia po Mszy św. o godz.: 12:00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
  4. Przedłużamy zbiórkę – słodycze dla Ukrainy do 2 niedzieli adwentu – 4 grudnia. W kruchcie stoją pojemniki, do których można składać słodycze – serdeczne Bóg zapłać
  5. Od dzisiaj są dostępne: opłatek i sianko – w tym roku złożone ofiary zostaną przeznaczone na renowacje Drogi Krzyżowej. Od drugiej niedzieli adwentu nasi wolontariusze będą sprzedawać własnoręcznie wykonane stroiki bożonarodzeniowe, dochód z nich zostanie przeznaczony na zakup krzyża, na cmentarz parafialnym. Za tydzień będą dostępne wigilijne świece caritas.
  6. Proszę o posprzątanie kościoła rodziny: p. Marioli Szapiel, Stanisławy Botwinionek i Teresy Domańskiej. Zapraszam do sprzątania w sobotę 3 grudnia na godz.: 11:00.