OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023 r

1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 6 i 7 lutego od 19:30 do 20:30.
  2. Msze św. będą odprawiane w poniedziałek i wtorek o godz.: 15:00, w środę o godz.: 14:00.
    W czwartek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w następującym porządku: godz.: 16:00 (Warblewo), 18:00 i 22:00 Dobieszewo. Na wszystkich Mszach świętych będę błogosławić świece (gromnice). To święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
    Godzina święta od 23:00 do 24:00 – zapraszam.
  3. W czwartek, 2 lutego, w czasie Mszy świętej, o godz.:18:00 odbędzie się poświęcenie świec dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci.
    Z kolei w sobotę 4 lutego od godz. 13:30 zapraszam dzieci wraz z rodzicami na starą plebanię ponieważ będzie pani krawcowa, w celu brania miary do uszycia alb. Tego dnia zapraszam również chętnych, którzy chcą odsprzedać używane stroje z poprzednich lat. UWAGA – zmiana terminu spotkania z 4 lutego na 11 lutego.
  4. W tym miesiącu przypadają dni eucharystyczne:
    – I środa miesiąca – proszę o odprawienie Nabożeństwa Przeczystego Serca św. Józefa we własnym zakresie
    – I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
    – I piątek miesiąca – spowiedź św. w Warblewie o godz.: 16:45 następnie Msza św. pierwszopiątkowa o godz.: 17:00; w Dobieszewie spowiedź św. od godz.: 18:00 do 18:45, o godz.: 19:00 – Msza św. z aktem oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
    Po każdej Mszy świętej w pierwszy piątek miesiąca – błogosławieństwo „Błażejowe” . – I sobota miesiąca – o godz.: 18:00 rozpoczniemy Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, które zakończy się Eucharystią wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę, w piątek 3 lutego od godz.:11:00.

1. Zapraszam wszystkich na Mszę Św. w dniu 5 lutego 2023 r o godz.:12:00 podczas której odbędzie się uroczyste poświęcenie odnowionej Drogi Krzyżowej. Tego dnia podczas każdej Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa, chleba, soli i wody przez wstawiennictwo św. Agaty, patronki w niebezpieczeństwie pożarów. (Chleb, wodę i sól przynosimy we własnym zakresie).
  2. Spotkanie Wolontariuszy z naszej parafii w czwartek 9 lutego na godz.:18:00.
  3. W tym miesiącu odbędą się nabożeństwa:
    – 17 lutego – Śladami Jezusa
    – 26 lutego – Nabożeństwo Różańca Świętego i Płaszcza Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe UWAGA: ZMIANA TERMINU NABOŻEŃSTWA PŁASZCZA NA 12 LUTEGO
  4. Proszę o posprzątanie kościoła rodziny: p. Ireny Botwinionek i p. Haliny Owsiuk w sobotę 4 lutego na godz.: 11:00.
    Zapraszam do sprzątnięcia dekoracji świątecznej mieszkańców Leśni, Jamrzyna i wolontariuszy w sobotę 4 lutego na godz. 10:00.
  5. Zachęcam do nabywania nowego numeru Pielgrzyma. Natomiast w naszej gablocie parafialnej można jeszcze nabyć świece – gromnice, które będziemy święcić w czwartek.

Plan kolęd:
30 styczeń – od p. Kamińskich do p. Stenka – godz.:16:00.
31 styczeń – Żarkowo – godz.:16:00.
1 luty – Kolonia Dobra, Dobra – godz.:15:30