V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA 21.03.2021 r.

1. W naszej parafii od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej będzie pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorujemy wioskami:

22 marca –Borzęcino, Troszki, Łabiszewo i sympatycy naszej parafii
23 marca – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Starnice
24 marca – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko
25 marca – Podole Małe, Borzęcinko, Brzeziniec, Boguszyce

1. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie 25 marca:

18:30 – 19:00 – Warblewo
19:00 – 19:45 – Dobieszewo

Podczas Mszy św. o godz.: 18:00 można w naszej parafii można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.
Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej – radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się 29, 30, 31 marca w łączności z Mszą św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Rekolekcje w naszej parafii będzie prowadził ks. Franciszek Kurowski.
  2. Ze względu na spowiedzi w dekanacie 23 i 24 marca Msze św. wieczorne będą o godz.: 19:30, 28 marca (w niedzielę) – dodatkowa Msza św. o godz.:17:00 i o godz.: 18:00 Gorzkie żale. W poniedziałek i czwartek Msze św. o godz.: 18:00.
  3. W środę 24 marca przed Mszą św. o godz. 19:00 – Rycerstwo Niepokalanej.
    W czwartek Godzina święta od 23:00 – 24:00 – ZAPRASZAMY
  4. W tym tygodniu biuro parafialne jest nieczynne.
  5. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii – piątek Droga Krzyżowa, a w niedzielę Gorzkie Żale.
    DROGA KRZYŻOWA w piątek:
  • o godz. 17.00 w Warblewie; po nabożeństwie Msza święta o godz. 17:45;
  • o godz. 19:00 w Dobieszewie; po nabożeństwie Msza święta o godz. 19:45;

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:00.

W niedzielę palmową GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:00 poświęcimy książeczki dzieciom pierwszokomunijnym.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła państwu Niedzielak i Wałdoch. Proszę o posprzątanie kościoła państwa Gardzielewskich i Gula w sobotę na godzinę 11:00.
  3. Po każdej Mszy św. można nabyć stroiki wielkanocne – dochód
    ze sprzedaży przeznaczony jest na bieżące utrzymanie naszego kościoła.
    Dostępne są również sakramentalia i magnesy parafialne.
  4. Laura Paczuła mieszka wraz z rodzicami – mamą Kasią i tatą Mateuszem w Ciechanowie koło Warszawy. Babcia mieszka w Wilkowie koło Lęborka, stąd też zbiórki w Lęborku i okolicach oraz w Ciechanowie. Laura ma 23 miesiące i potrzebuje naszej pomocy. Zdiagnozowano u niej SMA typu 2. Taki wyrok usłyszeli we wrześniu 2020 r. rodzice 1,5-rocznej Laury. Od tamtej chwili prowadzą nierówny wyścig z czasem. By zatrzymać chorobę potrzebują ponad 9 mln zł. Liczy się każda złotówka.
    Nasza parafia zaangażowała się w pomoc dla małej Laury. W niedziele palmową po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  5. Zwyczajem ubiegłych lat bardzo proszę wszystkie wioski naszej parafii, aby przeprowadziły zbiórkę na kwiaty i akcesoria do GROBU PAŃSKIEGO.
  6. W piątek 26 marca odwiedzę moich stałych chorych z posługą sakramentalną przed świętami od godz.: 11:00