NIEDZIELA PALMOWA – OGŁOSZENIA 28.03.2021 r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia – najważniejszego czasu dla chrześcijan.
  2. Nasza parafia zaangażowała się w pomoc dla małej Laury Paczuły. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od poniedziałku do środy (29 – 31 marca) w łączności z Mszą św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Rekolekcje w naszej parafii będzie prowadził ks. Franciszek Kurowski.
  4. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne.
    W Wielki Czwartek – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18:00. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji, zwanego „ciemnicą”.

Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” odbywać się będzie w następującym porządku:
19:00 – 20:00 – Podole Małe, Borzęcinko i Brzeziniec, Boguszyce
20:00 – 21:00 – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko, Warblewo
21:00 – 22:00 – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Starnice, Warblewko
22:00 – 23:00 – Borzęcino, Troszki, Łabiszewo i sympatycy naszej parafii

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego.
Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Uczcimy w tym roku krzyż poprzez przyklęknięcie i ukłon.
W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie w następującym porządku:
19:00 – 20:00 – Borzęcino, Troszki, Łabiszewo i sympatycy naszej parafii, Warblewo, Warblewko
20:00 – 21:00 – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Starnice
21:00 – 22:00 – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko
22:00 – 23:00 – Podole Małe, Borzęcinko i Brzeziniec, Boguszyce

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim.
W Wielką Sobotę adoracja trwać będzie w następującym porządku:

16:00 – 17:00 – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra
17:00 – 18:00 – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko
18:00 – 19:00 – Podole Małe, Borzęcinko i Brzeziniec, Boguszyce
19:00 – 20:00 – Borzęcino, Troszki i sympatycy naszej parafii
20:00 – 21:00 – Łabiszewo, Starnice, Warblewo, Warblewko

Święcenia pokarmów wielkanocnych odbędzie się w następujący sposób:
Przychodzimy na określone godziny zostawiamy koszyki w kościele
i wracamy do samochodów – po 10 minutach wracamy po święconkę.
Godziny poświęcenia pokarmów: 13:00, 14:00, 15:00.

O godz. 21:00 w Wielką Sobotę rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia nowego Paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy, że Jezus zmartwychwstał. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.

1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o godz.: 9:00, 12:00, w Warblewie o 10:30.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym z dodatkowa Mszą św. o godz.: 9:00, 12:00, 14:00 i 10:30 w Warblewie.
  3. Po każdej Mszy św. można nabyć stroiki wielkanocne oraz dewocjonalia – dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na bieżące utrzymanie naszego kościoła oraz na pokrycie kosztów renowacji obrazu. Bardzo dziękujemy p. Danielowi, który wykonał prace renowacyjne.
  4. W środę 31 marca przed Mszą św. o godz. 17:30 – Rycerstwo Niepokalanej.
  5. Godzina Święta w Wielki Czwartek od 23 do 24:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne jest nieczynne.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła państwu Gardzielewskim i Gula. Proszę o posprzątanie kościoła panie Marię Opar, Alicję Frejtak i Agnieszkę Kołnierzak wyjątkowo w środę po wieczornej Mszy św. na godzinę 19:30.
  8. Pierwsze spotkanie z dziećmi komunijnymi jest przeniesione z 4 kwietnia na 18 kwietnia.
  9. W całej Polsce 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.