NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 04.04.2021 r.

1. „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; ZMARTWYCHWSTAŁ”
    Drodzy parafianie, sympatycy naszej wspólnoty i goście.
    Z całego serca życzę Wam błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Odwagi, pokoju serca, silnej wiary od Tego, który powiedział – „Ja Jestem drogą, prawdą i życiem”. Niech radość wielkanocnego poranka przeniknie ścieżki codziennego życia. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia w dobru i podnosi każdego dnia z nową siłą. Niech pusty grób Zbawiciela dodaje otuchy i pozbawi lęku przed niepewnością jutra. Niech nasza ukochana mama Maryja ukryje Was i Wasze rodziny w swoim Niepokalanym Sercu i prowadzi do Serca Jezusa.
  2. TYM WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznych Świąt Wielkanocnych, Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej; tym, którzy przygotowali Grób Pański i Ciemnicę, zadbali o nasz kościół, o jego świąteczny wystrój całym sercem Bóg zapłać.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym z dodatkowymi Mszami świętymi: 9:00, 12:00, 14:00 i 10:30 – filia Warblewo.
  4. W środę 7 kwietnia przed Mszą św. o godz. 17:30 – Rycerstwo Niepokalanej.
  5. W tym tygodniu biuro parafialne jest czynne w czwartek od 19:00 – 19:45.
  6. W naszej parafii od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej będzie pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze względu na czas świąt adoracja w tym tygodniu będzie od środy do piątku:
    Adorujemy wioskami:
    w środę, 7 kwietnia – Podole Małe, Troszki, Łabiszewo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra.
    w czwartek, 8 kwietnia – Żarkowo, Starnice, Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko.
    w piątek, 9 kwietnia – Borzęcino, Borzęcinko i Brzeziniec, Boguszyce, i sympatycy naszej parafii.
  7. We wtorek wielkanocny 6 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie z panią krawcową – dotyczące szycia alb dla dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła państwu: Opar, Frejtak, Kołnierzak. Proszę o posprzątanie kościoła panią Halinę Beck i panią Mariannę Sławińską w sobotę na godz. 11:00.
  9. Zmarł śp. Karol Openchowski. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 6 kwietnia w naszej parafii o godz. 14:30. O 14:00 wystawienie a następnie pochówek na cmentarzu w Dębnicy Kaszubskiej.
  10. Nasza parafia zaangażowała się w pomoc dla małej Laury Paczuły. Zebraliśmy na ten cel 2020 zł. W imieniu organizatorów pomocy małej Laurze chcę podziękować parafianom, którzy ofiarowali swój dar serca.