OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCY, 2 maja 2021 r.

1. W sobotę 8 maja o godz. 19:00 odbędzie się Msza św. odpustowa w naszej parafii, której będzie przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Nalborski.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
    Msze święte w tym dniu będą: o godz.: 10:30 – filia Warblewo, 12:00 i 17:00.
  3. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe o godzinie 16:30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, pół godziny po Mszy św. wieczornej – adorujemy wioskami:
    Poniedziałek – 3 maja – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko.
    Wtorek – 4 maja – Borzęcino, Borzęcinko i Brzeziniec, i sympatycy naszej parafii.
    Środa – 5 maja – Starnice, Boguszyce
    Czwartek – 6 maja – Podole Małe, Troszki, Łabiszewo
    Piątek – 7 maja – Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Żarkowo
  5. W środę 5 maj przed Mszą św. o godz. 16:30 – Rycerstwo Niepokalanej połączone z nabożeństwem majowym.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne jest nieczynne.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w sposób szczególny o nowe
    święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Dziękujemy z całego serca za
    tych, którzy modlą się w intencji kapłanów. Zapraszam tego dnia na Mszę św.o godz. 17:00 wszystkie MARGARETKI modlące się za kapłanów.

W pierwszy piątek spowiedź w Warblewie o godz. 14:45 – następnie Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W Dobieszewie spowiedź św. o godzinie 16:00 – następnie Msza św. ku czci
Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej litania i akt oddania się
Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam w pierwszy piątek do spowiedzi
świętej szczególnie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę
osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, żeby przystąpili wcześniej do
spowiedzi pierwszopiątkowej np. we wtorek, środę lub czwartek.

1. Godzina Święta w czwartek od 23:00 do 00:00 – serdecznie zapraszamy.
  2. Spotkania z dziećmi przygotowującymi do pierwszej komunii świętej odbędą się: we wtorek – 4 maja, w środę – 5 maja oraz w czwartek – 6 maja o godz.: 18:30.
  3. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę – 8 maja o godz. 12:00.
  4. W niedzielę 9 maja o godz.: 11:00 w naszej parafii uroczystość I komunii świętej.
    W związku z uroczystością I komunii św. Msze św. w niedzielę zostaną odprawione: o godz.: 9:00 – w Warblewie, o godz.: 13:00 i 15:00 w Dobieszewie.
  5. Komunikat Urzędu Statystycznego w Gdańsku: 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również nr telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła pani Katarzynie Malek i pani Marzenie Fiedorowicz. Proszę o posprzątanie kościoła oraz obejścia wokół kościoła przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam wszystkich w sobotę na godz. 14:00.
  7. Z tyłu na stojaku oraz na stoliku w przedsionku znajduje się prasa katolicka. Bardzo Was proszę: Bierzcie i czytajcie!