OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 czerwca 2021 r.

1. Gorąco dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Serdecznie dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki za udział w uroczystości Bożego Ciała.
  2. Dzisiaj – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem. Jest to też rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie i diecezji pelplińskiej (1999)
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz.: 12:00. W przyszłą niedzielę (13 czerwca) procesja fatimska po Mszy św. o godz.: 19:00.

4. W naszej parafii od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej będzie procesja a następnie pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu.
Adorujemy wioskami:
Poniedziałek – 7 czerwiec – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko.
Wtorek – 8 czerwiec – Borzęcino, Borzęcinko i Brzeziniec, i sympatycy naszej parafii.
Środa – 9 czerwiec – Starnice, Boguszyce
Czwartek – 10 czerwiec – Podole Małe, Troszki, Łabiszewo
Piątek – 11 czerwiec – Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Żarkowo

1. W czwartek, na zakończenie “oktawy” Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 17:00 – błogosławieństwo wianków.
  2. Godzina Święta w czwartek od 23:00 do 00:00 – serdecznie zapraszamy.
  3. W środę 9 czerwca przed Mszą św. o godz. 16:30 – Rycerstwo Niepokalanej połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  4. Biuro parafialne w tym tygodniu jest otwarte w czwartek od 19:30 do 20:00.
  5. W piątek 11 czerwca, przypada święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszej parafii odnowienie Aktu Poświęcenia Polski i zawierzenie Ojczyzny i naszej parafii Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Po Mszy św. uroczysta procesja.
  6. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny dlatego o godz.: 18:00 rozpoczniemy wspólną modlitwę od śpiewu godzinek następnie różaniec, uroczysta Eucharystia zakończona procesją z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Anecie Siatkowskiej i Wiesławie Szafrańskiej. Proszę o posprzątanie kościoła panie: Barbarę Stachowicz i Grażynę Cieszyńską w sobotę na godz. 11:00.
  8. Po każdej niedzielnej Mszy świętej można nabyć drobne upominki, a tym samym wesprzeć Fundację Małych Stópek: „Zagraj w Jasia” , “Kornelka i jej mały przyjaciel”.
    W naszej świątyni są różne dewocjonalia i sakramentalia czyli olej egzorcyzmowany, sól egzorcyzmowana i woda egzorcyzmowana. Zachęcam kochani korzystajcie z sakramentaliów.

Zapowiedzi przedślubne:
– Damian Rusiecki – stanu wolnego – Małgorzata Arcisz – stanu wolnego