OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 październik 2021 r.

1. W naszej parafii trwa akcja „Niesiemy życie”, w której gorąco zachęcam wszystkich parafian do modlitwy za wszystkie kobiety szczególnie z naszej parafii, które są w stanie błogosławionym. Modlimy się za mamy i za dzieci, które noszą pod sercem. Warunkiem przystąpienia do tej akcji jest przynajmniej jedna dziesiątka różańca dziennie i przyjęcie komunii świętej w tej intencji przynajmniej raz w tygodniu oprócz niedzieli. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się w tę akcję.
  2. Nabożeństwo 46 różańców ku czci MB Guadalupe jest nieznanym nabożeństwem w Europie. Mogły się spotkać z nim te osoby, które pielgrzymowały do Sanktuarium w Guadalupe w okresie jesienno-zimowym. Rozpoczyna się ono 28 października i kończy 12 grudnia, tj. w główną uroczystość Najświętszej Dziewicy, jako wspomnienie objawienia na wzgórzu Tepeyac w 1531 roku. Odmawiane jest we wszystkich parafiach meksykańskich i nie tylko, w większości krajów hiszpańskojęzycznych, w których żywe jest nabożeństwo do MB Guadalupe. Od 28 października do 12 grudnia jest dokładnie 46 dni, tj. tyle dni ile gwiazd na płaszczu Królowej nieba. Nabożeństwo to mające uczcić Niepolaną Matkę Prawdziwego Boga, jest tak samo znane w Meksyku jak u nas nowenna pompejańska, ma taką samą wagę i taki sam cel, oddania się pełnego w opiekę Maryi, wyproszenia łask i uwielbienia Maryi. Nabożeństwo jest powtarzane corocznie. Od 28 października w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo 46 różańców. Zachęcam i zapraszam bardzo serdecznie.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek Msze św. będą odprawiane o godz.: 18:00, we wtorek Msza św. o godz.: 10:00. W sobotę i niedziele Msze św. bez zmian. Po Mszy św. wieczornej pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą różańcową.
  4. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek od godz.: 19:45 do 20:30.
  5. W środę 27 października po Mszy św. o godz. 18:00 – Rycerstwo Niepokalanej.
  6. W czwartek o godz.: 22:00 Msza św. a następnie „Godzina Święta” od 23:00 do 00:00 – serdecznie zapraszamy.
  7. Dzisiaj po Mszy św. o godz.: 12:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Bardzo proszę, aby młodzież, która zdecydowała się przystąpić do przygotowania przyniosła już na Msze św. wypełnione i podpisane deklaracje.
  8. Dzisiaj (24 października) po Mszy św. 18:00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  9. W poniedziałek 25 października po Msz św. o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  10. W piątek 29 października po Mszy św. o godz.: 18:00 – wieczór uwielbienia serdecznie zapraszamy
  11. Zbliża się listopad miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem leżą karteczki na „wypominki roczne” oraz „wypominki listopadowe”. Przy sakramentaliach stoi biała skrzynka, do której można składać wypominki.
    W poniedziałek 1 listopada – Wszystkich Świętych – Msze św. zostaną odprawione w następującym porządku: 9:00 – Msza św. w Warblewie, 10:00 – po Mszy św. procesja i nabożeństwo żałobne na cmentarzu parafialnym.
    We wtorek 2 listopada – Dzień Zadusznych – Msze św. zostaną odprawione w następującym porządku: 9:00, 10:30 (filia Warblewo), 12:00, 18:00.
    W sobotę 30 października młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie porządkowała zaniedbane groby na naszych cmentarzach. Zbiórka o godz.: 11:00 przed kościołem. Zabieramy swój sprzęt (grabie, haczki, miotełki).
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Waszkiewicz l. 50 z Podola Małego, śp. Józef Przytarski l.83 z Podola Małego. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Urszuli Drywa, Annie Kowalskiej i Elżbiecie Krawitowskiej. Proszę o posprzątanie kościoła panów: Piotra Spicę i Marcina Cieszyńskiego w sobotę na godz.: 11:00.