NIEDZIELA PALMOWA OGŁOSZENIA – 10.04.2022 r

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia – najważniejszego czasu dla chrześcijan. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcę palmy.
    Dzisiaj w naszej parafii kończymy zbiórkę pomocy Ukrainie – dziękuję wszystkim za każdy dar serca – Bóg zapłać.
  2. Msze św. i liturgie będą odprawiane: w poniedziałek o godz.: 16:00, od wtorku do piątku o godz.: 18:00, w Wielką Sobotę o godz.: 21:00, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o godz.: 12:00 w Dobieszewie i 10:30 w Warblewie. Różaniec zawierzenia będziemy odmawiali w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, we wtorek i środę przed Msza św. o godz.:17:20, w pozostałe dni odmawiamy indywidualnie.
  3. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne.

W Wielki Czwartek – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18:00. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji, zwanego „ciemnicą”.
Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” odbywać się będzie w następującym porządku:
19:00 – 20:00 – Podole Małe, Borzęcinko i Brzeziniec, Boguszyce
20:00 – 21:00 – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko,
21:00 – 22:00 – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Starnice,
22:00 – 23:00 – Borzęcino, Troszki, Łabiszewo, Warblewo, Warblewko
23:00 – 24:00 – GODZINA ŚWIĘTA – dla chętnych

1. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zapraszam jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz.: 18:00.
    Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie w następującym porządku:
    20:00 – 21:00 – Borzęcino, Troszki, Łabiszewo, Warblewo, Warblewko
    21:00 – 22:00 – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Starnice
    22:00 – 23:00 – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko
    23:00 – 24:00 – Podole Małe, Borzęcinko i Brzeziniec, Boguszyce

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

1. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę adoracja trwać będzie w następującym porządku:
16:00 – 17:00 – Żarkowo, Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra
17:00 – 18:00 –Borzęcino, Troszki, Warblewo, Warblewko
18:00 – 19:00 – Podole Małe, Borzęcinko i Brzeziniec,
19:00 – 20:00 – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko
20:00 – 21:00 – Łabiszewo, Starnice, Boguszyce

Święcenia pokarmów wielkanocnych odbędzie się tradycyjnie w każdej miejscowości:
11:00 – Dobra
11:20 – Żarkowo
11:40 – Podole Małe
12:00 – Dobieszewko
12:20 – Troszki
12:40 – Łabiszewo
13:00 – Borzęcino
13:20 – Borzęcinko
13:40 – Brzeziniec
14:00 – Warblewo/ Warblewko – /w kościele/
14:40 – Leśnia
14:50 – Jamrzyno
15:15 – Dobieszewo / w kosciele/

15:30 – Starnice

O godz.: 21:00 w Wielką Sobotę rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia nowego Paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy, że Jezus zmartwychwstał. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.
Podczas uroczystości Wigilii Paschalnej zakończymy nasze zawierzenie pod płaszczem Maryi z Guadalupe (proszę, aby osoby które będą się zawierzały przyniosły białą różę).

1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nie czynne.
  2. Dziękuję sponsorom oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zakupu nowego dywanu i chodnika do kościoła składając ofiary za sianko, opłatek i zakup dewocjonaliów.
  3. Zachęcam do nabycia naszej świecy – cegiełki parafialnej z motywem wielkanocnym – dochód zostanie przeznaczony na zrobienie odkrywek w naszym kościele zgodnie zaleceniami konserwatorskimi.
    Dziękuję wszystkim, którzy nabywali świece na Boże Narodzenie, z których cały dochód został wpłacony na nasze konto remontowe.
  4. W środę, czwartek i piątek /13, 14 i 15 kwietnia/ po Mszy św. wieczornej spotkanie obowiązkowe całej służy liturgicznej.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom pani: Krystyny Treder i Barbary Ryngwelskiej. Proszę o posprzątanie kościoła rodziny pani: Eweliny Łopatko, Elżbiety Olczak i Natalii Olczak w sobotę 23 kwietnia na godz.: 11:00.