OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 4 CZERWIEC 2023 roku

1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec w którym szczególnie chcemy uwielbić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30.
  2. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane od poniedziałku do środy oraz w piątek i sobotę o godz.: 18:00, w czwartek o godz.: 11:00 i 22:00, w niedzielę o godz.: 9:00, 12:00 i 18:00.
    W Warblewie w czwartek o godz.: 9:00 i niedzielę o godz.: 10:30.
  3. W poniedziałek 5 czerwca od godz. 17:00 do 17:45 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  4. W środę 7 czerwca o godz. 17:00 – Rycerstwo Niepokalanej połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  5. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz.: 11:00 odbędzie się uroczysta procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

W poniedziałek, 5 czerwca na godzinę 19:00 zapraszam mężczyzn z poszczególnych miejscowości do ustawienia ołtarzy.

Bardzo proszę wszystkie wioski, aby zajęły się przyozdobieniem 4 ołtarzy – tak jak to było w ubiegłym roku, zachęcam również do zaangażowania się rodziców dzieci pierwszokomunijnych – nasz trud jest na chwałę Pana Jezusa.

W poniedziałek i wtorek (5 i 6 czerwca) zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów po Mszy św. o godz.:18:00.
We wtorek 6 czerwca po próbie dzieci sypiących kwiaty odbędzie się spotkanie organizacyjne dla sług ołtarza i ministrantów.

Bardzo proszę parafian, aby jak co roku nieśli sztandary, figurę Matki Bożej Fatimskiej, zapraszam również przedstawicieli poszczególnych kręgów z ikonami Matki Bożej Pielgrzymującej do uroczystego wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała (jedna osoba niesie ikonę).

1. W poniedziałek 5 czerwca na godz. 19:00 zapraszam młodzież z naszego parafialnego wolontariatu do pomocy przy ustawianiu ołtarzy.
  2. W czwartek 8 czerwca od 23:00 do 24:00 – Godzina Święta.
  3. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w piątek 9 czerwca od 19:30 do 20:30.
  4. Spotkanie dorosłych wolontariuszy odbędzie się w sobotę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00.
  5. W miesiącu czerwcu zapraszam na:
  • nabożeństwo Różańca Świętego i Płaszcza – 27 czerwca
  • nabożeństwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – 16 czerwca
  1. Zachęcam rodziców do zapisania się do Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci – zapisy w zakrystii od poniedziałku do soboty
  2. Od 5 do 19 czerwca po każdej Mszy św. będę zapisywał na pieszą pielgrzymkę z Dąbia do Dobieszewa 1 lipca. (imię, nazwisko, data urodzenia, wpisowe 30 zł)
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom państwa: Elżbiety Żuk i Agnieszki Wojnickiej. Proszę o posprzątanie kościoła rodziny państwa: Marzeny Boniek i Barbary Plisow w sobotę 17 czerwca na godz. 11:00.
  4. Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Bożena Kozłowska l. 65 z Dobrej. Polećmy naszą zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….