OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 16 maja 2021 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
  2. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz.:17:00 w niedzielę o 9:00 i 12:00 w Dobieszewie i o 10:30 w Warblewie.
  3. W naszej parafii od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, będzie pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu.
    Adorujemy wioskami:
    Poniedziałek – 17 maja – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko.
    Wtorek – 18 maja – Borzęcino, Borzęcinko i Brzeziniec, i sympatycy naszej parafii.
    Środa – 19 maja – Starnice, Boguszyce
    Czwartek – 20 maja – Podole Małe, Troszki, Łabiszewo
    Piątek – 21 maja – Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Żarkowo
  4. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe o godz.: 16:40. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  5. W środę 19 maja przed Mszą św. o godz. 16:30 – Rycerstwo Niepokalanej połączone z nabożeństwem majowym.
  6. Godzina Święta w czwartek od 23:00 do 00:00 – serdecznie zapraszamy.
  7. Biuro parafialne w tym tygodniu jest otwarte w czwartek od 19:30 do 20:00.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Beacie Pokorskiej i Paulinie Pokorskiej. Proszę o posprzątanie kościoła panie: Anetę Szwagrzyk i Krystynę Goyke w sobotę na godz. 11:00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Tadeusz Szymański l. 83 z Warblewa, śp. Zbigniew Jońca l. 73 ze Starnic. Polecajmy naszych zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…