OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 23 maja 2021 r.

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, których spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za uroczysty, w kościele lub kaplicy, śpiew lub modlitwę słowami hymnu.
  2. W poniedziałek – 24 maja przypada Święto Najświętszej Mari Panny Matki Kościoła, a w środę przypada Dzień Matki – Msze św. w te dni o godz.:17:00.
  3. W następną niedzielę Msze św. zostaną odprawione w następującym porządku: 9:00, 17:00 i 18:00 w Dobieszewie oraz 10:30 w Warblewie.
    UWAGA! W niedzielę 30 maja nie ma Mszy św. o godz.: 12:00
  4. W naszej parafii, od poniedziałku do piątku, po Mszy św. wieczornej odprawianej o godz.: 17:00, będzie pół godziny adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorujemy wioskami:
    Poniedziałek – 24 maja – Dobieszewo, Leśnia, Jamrzyno, Dobieszewko.
    Wtorek – 25 maja – Borzęcino, Borzęcinko, Brzeziniec i sympatycy naszej parafii.
    Środa – 26 maja – Starnice, Boguszyce
    Czwartek – 27 maja – Podole Małe, Troszki, Łabiszewo
    Piątek – 28 maja – Dobra, Dobrzec, Kolonia Dobra, Żarkowo
  5. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe o godz.: 16:40. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych wszystkich parafian.
  6. We wtorek mija 2 miesiąc modlitewnego zobowiązania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

„Każdy dzień jest dobry, by bronić życia” ks. Tomasz Kancelarczyk
Fundacja Małych Stópek pomaga kobietom w ciąży, porzuconym przez swoich najbliższych, w tym ojca dziecka i z różnych powodów, rozważających dokonanie aborcji. Kobietom nie tylko w trudnej sytuacji materialnej, ale również słabej kondycji psychicznej – poczucie odrzucenia i bezradności, zawsze jest osobistym dramatem.
Kochani,
zbliża się Dzień Dziecka, od 30 maja po każdej niedzielnej Mszy świętej będzie można nabyć drobne upominki, a tym samym wesprzeć Fundację Małych Stópek:

„Zagraj w Jasia” – opiera się na zasadach gry „Piotruś”. Składa się z kolorowych kart, które aby wygrać, trzeba dobrać w pary. Każda karta ma swego bliźniaka i opowiada w animowany sposób o konkretnym tygodniu rozwoju dziecka.

“Kornelka i jej mały przyjaciel” – bogato zilustrowana historia z morałem o małej, wyczekującej na przyjaciela Kornelce. Jest napisana prostym językiem i przedstawia dziecku świat, w którym wartości takie jak: rodzina, miłość i życie, stoją na pierwszym miejscu.
To doskonałe propozycje dla każdego dziecka, jak również rodzica, który
pragnie dbać o wychowanie, w duchu poszanowania życia człowieka.

1. W środę 26 maja przed Mszą św. o godz. 16:30 – Rycerstwo Niepokalanej połączone z nabożeństwem majowym.
  2. Godzina Święta w czwartek od 23:00 do 00:00 – serdecznie zapraszamy.
  3. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w czwartek od 19:30 do 20:00.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Anecie Szwagrzyk i Krystynie Goyke. Proszę o posprzątanie kościoła panie: Grażynę Chmielewską i Marzenę Szczudlińską w sobotę na godz. 11:00
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Czyżyk l. 95 ze Starnic. Polecajmy naszą zmarłą parafiankę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…